24 ژوئن 2019
ژوئن 24, 2019

چسب توصیه شده پس از عمل بینی

ژوئن 24, 2019 ۰ دیدگاه

چسب توصیه شده پس از عمل بینی

نحوه چسب توصیه شده پس از عمل بینی : افراد برای راضی شدن از ظاهر بینی و رفع اختلالات آن جراحی بینی انجام می دهند.اغلب پس از عمل جراحی بینی به مراقبتهای پس از عمل نیاز است.

در صورت بی توجهی به این مراقبت ها و عدم انجام درست مراقبت ها در بهبودی کامل  فرد ممکن است مشکلاتی پیش آید.بعد از انجام عمل جراحی برای منقبض شدن پوست اطراف بینی باید به بینی به دستور پزشک چسب زده شود.

چسب زدن به کسانی که دارای پوست معمولی و یا ضخیم هستند بیشتر توصیه می شود زیرا در این افراد پوست زمانی بیشتر برای انقباض نیاز دارد. به علاوه چسب زدن از تشکیل بافت زخم نیز جلو گیری می کند.

پس از عمل چسب زنی به بینی توصیه می شود و برای رسیدن به نتایج مطلوبتر این چسب زنی تا چند ماه ادامه می یابد. در این مقاله به موضوع ” چسب توصیه شده پس از عمل بینی ” اشاره خواهیم کرد . ( چسب توصیه شده پس از عمل بینی )

دو فایده ی چسب زدن بینی :

التهاب و تورم ناشی از عمل جراحی بینی کم می شود.
بینی بهتر شکل می گیرد بنابراین نتایج بهتری به دست می آید.

استفاده از چه نوع چسبی توصیه می شود؟

بهتر است افراد از حدودا یک و نیم سانتی متر از نوار چسب های پزشکی ساخته شده از کاغذ را مورد استفاده قرار دهند.این نوار چسب ها در داروخانه ها قابل تهیه می باشند و قیمت پایینی هم دارند.

مدل و مارک پیشنهاد شده چسب بینی :

مدل  و مارک های گوناگونی در بازار وجود دارد که جنس، رنگ، سایز و کیفیت آنها با هم متفاوت می باشد. بر اساس تجربه (بدون نفع شخصی) یکی از بهترین ای چسب ها که قابل تهیه از دارو خانه ها می باشد ، چسب ضد حساسیت ۱٫۲۵ سانتیمتری تولید شرکت میکروپور می باشد. ( چسب توصیه شده پس از عمل بینی )

نحوه ی درست چسب زدن چسب توصیه شده پس از عمل بینی:

۱٫ابتدا بینی و گونه هایتان را با آب ولرم و صابون بشویید ویا به وسیله ی پنبه الکل بمالید و پاک کنید. سپس نم پوست را با حوله  بگیرید و صبر کنید که کامل خشک شود.

۲٫سپس از یک نوار چسب مناسب استفاده کنید و بر اساس اندازه بینی تان ۱۰ الی ۱۲ سانت از آن را جدا کرده و به شکل هلالی در آورید. آن را به زیر بینی چسبانده طوری که سوراخ ها بینی را بپوشاند. وسط نوار در زیر بینی قرار می گیرد و بقیه آن را بالا بیاورید.لبه های نوار را تا نزدیکی چشم بالا بیاورید.این گونه چسب زدن از افتادگی نوک بینی جلو گیری می کند.

۳٫حال سه تکه نوار ۳تا ۵ سانتی جدا کرده و روی عرض بینی قرار دهید طوری که مقداری از هر تکه چسب در زیر تکه ی دیگر باشد.

۴٫بار دیگر یک تکه چسب به صورت عرضی روی بینی بچسبانید و آرام آن را بمالید تا خوب روی لایه های قبلی قرار بگیرد.

۵٫در آخر تکه ی کوچک چسب را که بیرون زده ب وسیله ی قیچی جدا کنید.

طریقه جدا کردن چسب:

در صورتی که بتوانید برای شل شدن چسب های متصل شده از محلول استفاده کنید خیلی مفید می باشد. برای گرفتن سر چسب ها می توانید از وسایلی مانند موچین استفاده کنید. انتهای چسب را خیلی آرام گرفته و۱۸۰ درجه برگردانید و کندن چسب هارا به همین منوال ادامه دهید. ( چسب توصیه شده پس از عمل بینی )