10 مارس 2020
مارس 10, 2020

وایتنینگ

مارس 10, 2020 ۰ دیدگاه

وایتنینگ

وایتنینگ یا سفید کردن واژن یکی از روش های مختلف جوانسازی ناحیه تناسلی است که امروزه افراد زیادی برای انجام آن به مطب متخصصان زنان و زایمان مراجعه می کنند.

متخصص زنان در اهواز

ناحیه تناسلی و واژن خانم ها ممکن است در اثر عوامل مختلفی همچون بالا رفتن سن تیره شده و این امر موجب ناراحتی، کاهش اعتماد به نفس و خجالت آن ها از شریک جنسی شان شده و در نتیجه برقراری رابطه جنسی لذت کافی را برای آن ها به همراه نخواهد داشت.

در گذشته افراد برای روشن سازی واژن از مواد شیمیایی موضعی استفاده می کردند که در برخی موارد با عوارض بسیاری همچون مشکلات پوستی برای آن ها همراه بود.

امروزه و با پیشرفت تکنولوژی روش های بسیاری برای سفید کردن و روشن سازی واژن به کار می روند که کارآمدترین و موثرترین آن ها کربوکسی تراپی می باشد.
دلایل تیره شدن ناحیه تناسلی بانوان

ناحیه واژن ممکن است بنا به دلایل مختلفی تیره شود که در ادامه تعدادی از آن ها را برای تان آورده ایم.

استفاده از لباس زیر نامناسب : خانم ها باید از پوشیدن لباس زیرهای خیلی تنگ بپرهیزند زیرا این لباس ها میزان اصکاک را افزایش داده و موجب رشد میکروب در ناحیه تناسلی و در نتیجه تیره شدن آن می شوند.

همچنین بهتر است خانم ها از پوشیدن لباس هایی که پایه جنس آن ها از نفت بوده خودداری کرده و لباس زیر نخی بپوشند زیرا این لباس زیرها و همچنین لباس های تیره رنگ در تیرگی واژن موثر هستند.

استفاده از ژیلت و تیغ: استفاده مداوم از ژیلت و تیغ نه تنها موجب تیرگی واژن می شود که ممکن است به پوست نیز آسیب برساند.
خشک کردن لباس زیر با روش غلط: با قرار دادن لباس های زیر در فضای مرطوب حمام به منظور خشک کردن آن ها، خود را در معرض ابتلا به عفونت قرار می دهید. ابتلا به عفونت موجب تیره شدن واژن می شود.

بهتر است لباس زیر ها را در معرض نور مستقیم خورشید قرار داده و به این ترتیب آن ها را خشک نمایید.

همچنین در نواحی که عبور جریان هوا از آن ها محدود بوده و مرطوب می باشند مانند کشاله ران، ناحیه ژنیتال، زیر بغل و غیره احتمال ایجاد و رشد اینترتریگو وجود دارد که با عدم رعایت نکات بهداشتی تشدید خواهد شد.

مسائل ارثی : چنانچه دلیل تیره شدن واژن مسائل ارثی و ژنتیک باشد هیچ راهی برای جلوگیری کردن از آن وجود نخواهد داشت.
عدم کارکرد درست تیروئید: کم کاری یا پرکاری تیروئید نیز در تیره شدن واژن موثر است.
لازم به ذکر است که تولید بیش از اندازه ملانین نیز در سیاهی واژن بی تاثیر نیست.
وایتنینگ با کربوکسی تراپی

در روش سفید کردن واژن با کربوکسی تراپی گاز Co2 با فاصله مشخصی به ناحیه تناسلی تزریق می گردد. این امر موجب افزایش اکسیژن رسانی و خونرسانی در ناحیه مورد نظر شده و به این ترتیب پوست واژن روشن تر خواهد شد.