10 مارس 2020
مارس 10, 2020

مراقبت های بعد از لمینیت دندان

مارس 10, 2020 ۰ دیدگاه

مراقبت های بعد از لمینیت دندان

مراقبت های بعد از لمینیت دندان : لمینیت دندان امروزه به عنوان یکی از جدیدترین روش ها برای ترمیم شکستگی دندان ، تراش دندان ، پر کردن فاصله بین دندان ها ، اصلاح رنگ و فرم ظاهری دندان و نهایتا ایجاد لبخندی زیبا محسوب می شود. ( لمینت در بروجرد )


اقدامات لازم بعد از لمینیت دندان

با رعایت مراقبت های بعد از لمینیت دندان ، می توان بر میزان ماندگاری آن افزود که در ادامه به شرح این مراقبت ها خواهیم پرداخت.

ممکن است در هنگام مصرف مایعات گرم و سرد دچار حساسیت یا درد خفیفی شوید ، این احساس در برابر تغییر دما پس از لمینیت دندان ، موقتی بوده و پس از مدت زمان کوتاهی رفع می گردد.
پس از لمینیت دندان هرگز نباید مسواک زدن به صورت روزانه و منظم را فراموش نمایید.
عادت نادرست دندان قروچه از دیگر عواملی است که می تواند منجر به آسیب پذیری کامپوزیت شود که متاسفانه برخی افراد بصورت ارادی و برخی در هنگام خواب و به طور غیرارادی این کار را انجام می دهند.
از برخورد ضربه به لمینیت اجتناب نمایید ، زیرا لمینیت دندان در مقابل ضربه آسیب پذیر بوده و در صورت عدم مراقبت صحیح مستعد شکستگی و لب پر شدن می باشد.
از گاز زدن خوراکی های سفت بخصوص میوه های سفت ، شکستن یا خرد کردن آجیل با دندان خودداری کنید.
از آنجایی که برخی از دهانشویه ها بر روی لمینیت دندان تاثیر منفی داشته و منجر به تغییر رنگ آن می شوند ، توصیه می شود در صورت استفاده از دهانشویه ، حتما با پزشک خود مشورت نمایید.
بدیهی است مصرف دخانیات پس از مدتی باعث تغییر رنگ لمینیت می شود ، لذا از مصرف آن به مدت طولانی خودداری نمایید.
چنانچه قصد انجام جرم گیری دارید ، این کار می بایست با نهایت دقت انجام گیرد ، البته لازم به ذکر است در اکثریت موارد بعد از انجام لمینیت دندان تا مدت زمان طولانی نیاز به جرم گیری ضرورت نخواهد یافت.
پس از اجرای لمینیت دندان باید جهت چکاپ وضعیت لمینیت هر ۶ ماه یکبار به پزشک خود مراجعه نمایید تا در عین بررسی دندان ها به لحاظ پوسیدگی ، اقدامات لازم به منظور درخشندگی و تداوم زیبایی لمینیت را نیز انجام دهد.

به خاطر داشته باشید رعایت مراقبت های بعد از لمینیت دندان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و قطعا با رعایت آن می توان به نتایج رضایت بخشی دست یافت.