07 آوریل 2020
آوریل 7, 2020

عمل بینی به روش باز

آوریل 7, 2020 ۰ دیدگاه

عمل بینی به روش باز

در فرآیند عمل بینی دو راه دسترسی به اسکلت و بافت بینی وجود دارد که اصطلاحا ” عمل بینی به روش باز ” و ” عمل بینی به روش بسته ” نامیده می شوند. تنها تفاوت این دو تکنیک در اعمال برش بر روی پایه میانی بینی یا همان کلوملا می باشد.
طی این مقاله قصد داریم عمل بینی به روش باز را تشریح نماییم. ( عمل زیبایی بینی )

نحوه عمل بینی به روش باز
در عمل بینی به روش باز ، علاوه بر برش های درونی ، برشی بر روی کلوملا نیز انجام می پذیرد که در پی آن ، جراح بینی می تواند پوست را به طور کامل از روی بافت بینی جدا کند. به این ترتیب دقیقا بر روی اجزاء و نقاط اسکلت بینی تسلط داشته و با دیدی گسترده می تواند تغییرات و اصلاحات مورد نیاز را انجام دهد.

عمل بینی به روش باز

لازم به ذکر است که تمامی تغییرات مورد نیاز بینی در این نوع عمل ، قابل اجرا بوده و محدودیتی در اعمال اصلاحات وجود ندارد. از این رو معمولا اولویت اول جراحان بینی می باشد. عمل بسته بینی اغلب به منظور رفع ایرادات جزئی بر روی تیغه بینی ، مورد استفاده قرار می گیرد.

معایب و مزایای عمل بینی باز
مسلما این روش نیز همانند همه تکنیک های دیگر شامل معایب و مزایای مختص به خود است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم نمود:

همانگونه که در فوق نیز عنوان شد ، از مزیت های عمل بینی به روش باز ، میدان دید وسیع و تسلط کامل جراح بر روی تغییر در ساختمان بینی می باشد. این امتیاز از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که احتمال بروز خطاهای پزشکی را به حداقل می رساند.
از دیگر مواردی که می توان به عنوان مزیت عمل بینی به روش باز بیان نمود ، دسترسی جراح بینی به تمامی نقاط مختلف بافت بینی می باشد. به عنوان مثال افرادی که در بخش نوک بینی نیاز به اصلاحات دارند ، تنها می توانند از این تکنیک بهره بگیرند.
معایب عمل بینی به روش باز نسبت به روش بسته به شرح زیر است:

تورم و کبودی بیشتر
بلند مدت بودن دوره نقاهت
ایجاد برش بر روی پوست (کلوملا )
هزینه عمل بینی به روش باز
با توجه به گستردگی تغییرات در عمل بینی به روش باز ، قیمت و هزینه آن نیز متفاوت خواهد بود. برای کسب اطلاع از هزینه عمل بینی راهی جز مراجعه به مطب جراح مد نظر و ویزیت شدن توسط وی نمی باشد ؛ زیرا محاسبه قیمت عمل بینی بنا به تغییرات مورد نیاز بینی افراد مختلف با یکدیگر فرق خواهد داشت و نمی توان قیمت ثابتی برای آن درنظر گرفت.