10 مارس 2020
مارس 10, 2020

جراحی زیبایی پلک

مارس 10, 2020 ۰ دیدگاه

جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک که در اصطلاح پزشکی به آن عمل بلفاروپلاستی می گویند به منظور اصلاح عیوب و نازیبایی های به وجود آمده در پلک بالا و پلک پایین می باشد.

( فوق تخصص جراحی پلاستیک )


افرادی که به دلایل مختلف مثل بالا رفتن سن ، عوامل محیطی ، ژنتیک ، عدم مراقبت های مورد نیاز و غیره دچار افتادگی و پف در هر یک از پلک های بالا یا پایین خود شده اند می توانند به کمک عمل جراحی بلفاروپلاستی ، زیبایی از دست رفته صورتشان را جبران و جذابیت را به چشمان خود بازگردانند.

در عرصه زیبایی شناسی ، چشم ها از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و جزء عناصر اصلی به جهت داشتن یک چهره جمیل و دلربا محسوب می گردد. در این میان پلک نقش اساسی در حالت چشم داشته و زیبایی و بی نقص بودن پلک ها می تواند تاثیر مستقیم در جذابیت چشم ها داشته باشد. از این رو هرچند چشمانی رنگین و دلنشین داشته باشید اما اگر به افتادگی یا پف در پلک های خود دچار گردید ، این زیبایی تحت تاثیر عیب به وجود آمده ، نمایان نخواهد شد. در چنین شرایطی عمل بلفاروپلاستی روشی مطمئن به جهت بازیابی زیبایی از دست رفته خواهد بود.

جراحی زیبایی پلک

همانطور که گفته شد پلک و چشم تاثیر شگرفی در شادابی چهره افراد دارد و حتی می تواند نشان دهنده سن شخص باشد. بسیاری از افرادی که جراحی بلفاروپلاستی انجام داده اند معتقد هستند چهره آن ها در نظر اطرافیان بین ۵ تا ۱۰ سال جوان تر شده است و همین امر موجب بالا رفتن اعتماد به نفس و افزایش سطح کیفی زندگی آن ها گردیده است.
افراد مناسب به جهت عمل بلفاروپلاستی

کسانی که می خواهد عمل زیبایی پلک انجام دهند باید از سلامت کامل جسمی و روحی برخوردار بوده و دارای هیچگونه بیماری نباشند.
اشخاصی که به افتادگی و پف در ناحیه پلک فوقانی خود دچار می باشند.
افرادی که گرفتار فتق پلک های تحتانی شده و کیسه های چربی در پلک های پایین آن ها به وجود آمده است.

مزایای جراحی زیبایی پلک

خوشگلی و جذابیت بیشتر چهره
افزایش اعتماد به نفس
جوان و شاداب به نظر رسیدن
در مواردی که افتادگی پلک بالا شدید باشد ، جراحی پلک موجب افزایش میدان دید شخص می گردد.

کدام موارد در جراحی زیبایی پلک برطرف نمی شود

باید در نظر داشته باشید که بلفاروپلاستی در بهبودی و ترمیم چین و چروک های اطراف چشم تاثیری ندارد.
بهترین سن برای انجام عمل بلفاروپلاستی

با توجه به اینکه عمل زیبایی پلک با هدف رفع عیوب به وجود آمده در آن ها می باشد لذا محدودیت سنی خاصی برای انجام بلفاروپلاستی وجود نداشته و همه کسانی که دچار بدمنظری در پلک های خود شده اند می توانند به متخصص جراحی زیبایی پلک مراجعه نموده و برای عمل پلک هایشان اقدام نمایند. اما به طور کل افراد بالای ۳۵ سال به دلیل افزایش سن و روند کند شدن تکثیر سلول های پوستی دچار افتادگی و پف در پلک های خود شده و درخواست عمل زیبایی آن ها را دارند. هر چند افراد جوانی که به دلیل عوامل وراثتی گرفتار این مشکلات هستند را نیز نباید از یاد برد.
روش انجام جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی پلک تقریبا همیشه با بی حسی موضعی انجام شده و مدت زمان انجام آن بر روی هر چهار پلک حدودا دو ساعت به طول می انجامد. این عمل به صورت سرپایی بوده و عموما نیازی به بستری شدن فرد نیست. عمل بلفاروپلاستی هر یک از پلک های بالا و پایین به روش زیر انجام می شود:
جراحی زیبایی پلک فوقانی

طی این عمل برشی بر روی چین پلک ایجاد شده و اصلاحات مورد نیاز انجام می شود.
جراحی زیبایی پلک تحتانی

عموما بلفاروپلاستی پلک پایین به دلیل بروز کیسه های چربی و به وجود آمدن پف در این ناحیه می باشد که با برش داخل پلک زیرین می توان این کیسه های چربی را خارج یا در همان جا پخش نمود یا حتی ممکن است ترکیبی از این دو روش برای از بین بردن این کیسه ها مورد استفاده قرار بگیرد.

در شرایطی که پوست اضافه یا شل شدگی در پلک پایین به وجود آمده باشد ، برش در زیر خط مژه ایجاد شده و پوست یا عضله اضافه برداشته می شود و در نهایت محل برش خورده بخیه می گردد.

جراحی زیبایی پلک
جراحی پلک با لیزر

برخی تصور می کنند در جراحی پلک با لیزر هیچ گونه برشی بر روی پلک ها انجام نمی گیرد اما در این زمینه باید گفت در عمل بلفاروپلاستی با لیزر برش های مورد نیاز برای انجام اصلاحات و تغییرات بجای تیغ جراحی توسط لیزر صورت گرفته و مزیت آن بر این است که لیزر و امواج رادیویی همزمان با برداشتن بافت ، عروق خونریزی دهنده را می بندد و از احتمال خونریزی حین عمل پلک و حتی پس از آن می کاهند.
دوره نقاهت جراحی پلک

اگر عمل زیبایی پلک انجام داده اید باید با رعایت مراقبت های بعد از جراحی زیبایی پلک به روند بهبودی خود کمک نموده و دوران نقاهت آسان تری را سپری نمایید.

بعد از جراحی بلفاروپلاستی بر روی پلک ها هیچ پانسمانی قرار نگرفته و فقط ممکن است روی پلک یا گوشه چشم ها چسب زده شود که در آن صورت نباید به آن ها دست بزنید. معمولا از بخیه های جذبی در عمل بلفاروپلاستی استفاده می شود و نیازی به کشیدن ندارند.

بهبودی بعد از عمل پلک در افراد مختلف یکسان نبوده و به شرایط آنوتومیک بدن و میزان مراقبت های شخص بستگی دارد. اما به طور کل با گذشته چند هفته بهبودی کامل اتفاق می افتد و حتی برخی پس از گذشت ۱۰ روز می توانند به فعالیت های روزانه خود بازگردند.
هزینه جراحی پلک

همانطور که نحوه عمل جراحی هر یک از پلک های فوقانی و تحتانی با یکدیگر متفاوت است ، قیمت جراحی پلک پایین با پلک بالا نیز یکسان نبوده و برای اطلاع از هزینه دقیق باید با جراح پلک مشورت نمایید.