25 ژوئن 2019
ژوئن 25, 2019

جراحی زیبایی بینی

ژوئن 25, 2019 ۰ دیدگاه

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی یک نوع عمل جراحی جهت تغییر شکل بینی می باشد که می توان از آن برای بزرگ کردن بینی، کوچک کردن بینی، برداشتن قوز بینی، عمل بینی گوشتی و غیره استفاده می شود. در طی این جراحی بینی ، جراح بینی یک برش ایجاد می کند تا بتواند به استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا کند. این برش عموما در داخل بینی زده می شود، به همین دلیل پس از عمل جای برش مشاهده نمی شود. امکان دارد برای این جراحی به پیوند غضروف یا استخوان نیاز باشد که این امر به نیاز فرد بستگی دارد.

جراحی زیبایی بینی

بعد از این که جراح استخوان و غضروف بینی را اصلاح کرد، پوست و بافت بینی بر روی ساختار جدید بینی قرار می گیرد، البته نا گفته نماند که نوع پوست بینی و تاثیر آن در عمل جراحی بینی و نحوه ی جذب شدن پوست موثر است. در انتها یک آتل بر روی بینی گذاشته می شود تا شکل جدید بینی را تا زمان بهبود پوشش دهد.

جراحی بینی می تواند هم با بیهوشی عمومی و هم با بیهوشی موضعی انجام شود، انتخاب هر نوع بیهوشی به پیچیدگی جراحی وابسته است. در برخی مواقع جراحی بینی به صورت سرپایی انجام می شود، اما برخی مواقع نیز امکان دارد بیمار یک شب در بیمارستان یا محل جراحی بستری شود.

فردی که این نوع جراحی را انجام می دهد اغلب متخصصین گوش و حلق و بینی هستند پس برای انجام این جراحی نگران نباشید.

پس از جراحی بینی

پس از گذشت یک هفته، آتل و باند از روی بینی شما برداشته می شود.
صورت کمی پف دارد
در اطراف چشم ها و بینی کبود و متورم وجود دارد.
این کبودی ها پس از چند روز برطرف می شود.
می توانید برای کاهش درد و تورم از کمپرس سرد استفاده کنید.
ممکن است پس از جراحی، جراح بینی برای شما مسکن هایی جهت تسکین درد تان تجویز کند، از آن ها استفاده کنید.
امکان دارد لازم باشد تا چند روز اول پس از جراحی سر خود را بالا نگه دارید.
ممکن است چندین هفته طول بکشد تا مجددا بتوانید فعالیت های خود را از نو آغاز کنید.

چرا عمل بینی انجام می دهیم؟

جراحی بینی قادر به تغییر سایز ، شکل و زاویه بینی می باشد و همچنین موجب می شود تا بینی شما تناسب بهتری با بقیه اجزای صورتتان پیدا کند. این جراحی می تواند مشکلات ساختاری بینی که موجب گرفتگی و تنگی نفس می شود را ازبین ببرد.
عمل زیبایی بینی مردان

آیا تا به حال به نوع جراحی بینی یا نتیجه جراحی بینی مردان توجه کرده اید؟ مردان عموما به دنبال بینی های مردانه هستند و علاقه دارند پس از جراحی بینی با بینی طبیعی روبه رو شوند، اما خانم ها به دنبال بینی با نوک کمی سر بالا و کمی قوس در مرکز بینی می باشند.

به دلیل گوشتی و بزرگ بودن بینی آقایان و دیگر مشخصات، جراحی بینی آقایان با جراحی بینی بانوان متفاوت است که در در مقالات قبلی درباره این دو جراحی بینی صحبت کرده ایم، در صورت تمایل به آگاهی از آن ها می توانید به قسمت مقالات سایت مراجعه فرمایید.

جراحی زیبایی بینی
بینی گوشتی چیست ؟

بینی گوشتی اصطلاحی است که به بینی هایی که در قسمت نیمه پایینی بینی دارای پوستی ضخیم و چربی زا هستند گفته می شود.
مشخصات بینی گوشتی

برخی مشخصات بینی های گوشتی شامل :

پوست ضخیم
وجود غدد چربی بسیار در نوک بینی
غضروف پهن و بزرگ در نوک بینی
وجود بافت همبند بسیار در زیر پوست
غضروف های بزرگ و قطور پایینی کناری
بافت ضعیف غضروفی که عموما حالت ارتجاعی دارد

چرا جراحی بینی گوشتی مشکل تر است ؟

کیفیت و ضخامت پوست یکی ازمهم ترین عواملی می باشد که در نتیجه جراحی بینی نقش بسیار مهمی دارد، همچنین یکی از مواردی است که به سختی می توان آن را پیش بینی کرد.

در طی جراحی بینی بیشترین کاری که انجام می شود تغییر شکل غضروف و استخوان بینی می باشد که اسکلت بندی بینی را تشکیل می دهد.

جراح بینی به روش های مختلف غضروف و استخوان بینی را تغییر می دهد تا به شکل مورد نظر دست پیدا کند.

لازم به ذکر است که به دلیل ضخامت پوست در بینی های گوشتی دوران بهبودی این دسته از افراد در مقایسه با افراد با بینی های گوشتی و معمولی بیشتر است.

جراحی زیبایی بینی
جراحی بینی استخوانی

ویژگی های بینی استخوانی:

ضخامت پوست در بینی های غضروفی یا به عبارت دیگر استخوانی کمتر است.

پوست این نوع بینی ها انعطاف پذیر تر می باشد و تغییرات بیشتری را متحمل می شود.

دست جراح بینی برای ایجاد تغییر در بینی با تراش استخوان و غضروف باز تر از دیگر بینی ها است .

یک جراح بینی مجرب و با تجربه به راحتی می تواند تمامی اشکالات بینی استخوانی یا قضروفی را برطرف کند و شکل دلخواه را با توجه به خصوصیات ظاهری دیگر اجزای صورت به وجود آورد .
جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی یا رینوپلاستی یکی از جراحی های مشهوری می باشد که هر ساله در داخل و خارج کشور ما در حال انجام است.

این نوع جراحی بینی می تواند به روش های متفاوتی ظاهر بینی فرد را تغییر دهد که عبارت اند از:

سایز بینی به تناسب دیگر اجزای صورت
عرض بینی در قسمت پل بینی یا سایز و مکان سوراخ های بینی
قوز بینی و افتادگی پل بینی که از نیمرخ قابل مشاهده است
نوک بینی که بزرگ و گرد، افتاده، سر بالا و یا عقابی است
سوراخ های بینی که بزرگ، پهن و یا سر بالا است
عدم تقارن بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی

تمامی افراد در رده سنی های متفاوت کاندیدای جراحی زیبایی بینی هستند و هر یک هدفی مجزا از انجام این جراحی بینی دارند به همین دلیل نمی توان به راحتی و بدون معاینه هزینه جراحی زیبایی بینی را مشخص کرد.

ناگفته نماند که موارد و عوامل بسیاری هستند که بر روی هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارند به همین دلیل این هزینه در هر فردی متفاوت با دیگری است.

افرادی که علاقه مند به مشاهده فیلم جراحی زیبایی بینی هستند می توانند هم به قسمت گالری سایت و هم آدرس اینستاگرام دکتر حسینی نسب مراجعه کنند.

روش های انجام جراحی بینی

جراحی بینی به دو صورت جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام پذیر می باشد.
جراحی بینی باز :

در جراحی بینی باز ، برشی ظریف در ناحیه کلوملای بینی ایجاد می شود. سپس جراح بینی به کمک ابزرای مخصوص ، پوست بینی را از روی استخوان و غضروف یبنی بلند کرده و اقدام به ایجاد تغییرات مد نظر می نماید.

در این روش از جراحی بینی ، جراح به ساختار داخلی بینی دید وسیعی داشته و به راحتی می تواند اقدامات لازم را انجام دهد ، همچنین به دلیل اشراف کامل جراح در این روش ، امکان گرافت گذاری در نوک بینی به سادگی انجام خواهد پذیرفت.

در جراحی بینی باز ، میزان تورم و کبودی پس از جراحی بینی در مقایسه با جراحی به روش بسته بیشتر است و به دلیل برشی که در بیرون بینی ایجاد شده ، محل برش و بخیه قابل رویت خواهد بود که البته با رعایت مراقبت های بعد از جراحی و استفاده از پمادهای تجویز شده محل بخیه به مرور رفع خواهد شد.

بنابراین جراحی بینی باز در مواردی که نیاز به ایجاد تغییرات پیچیده روی بینی می باشد نظیر جراحی بینی هایی که دچار دفرمیتی های مادرزادی هستند ، جراحی ترمیمی بینی و جراحی بینی گوشتی گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.
جراحی بینی بسته :

در عمل بینی به روش بسته ، هیچ نوع برشی در ناحیه خارجی بینی ایجاد نمی شود و جراح بینی تمام برش های لازم را در داخل حفره ها بینی لحاظ می نماید.

در این روش میدان دید جراح بینی ، محدود می باشد بنابراین در جراحی هایی که نیازی  به ایجاد تغییرات عمده روی بینی نباشد می تواند گزینه مناسبی باشد.

در جراحی بینی به روش بسته ، هیچ گونه اسکار پس از عمل وجود نخواهد داشت و همچنین میزان تورم و کبودی پس از عمل نیز درقیاس با جراحی بینی باز بسیار کمتر خواهد بود.

آیا امکان جراحی بینی در افراد دیابتی وجود دارد ؟

یکی از پارامترهای بسیار مهم برای جراحی بینی ، میزان قند خون می باشد. عموما افراد مبتلا به دیابت به دلیل نگرانی ای که بابت این مئله دارند از جراحی بینی واهمه دارند.

بنابراین یکی از شایع ترین پرسش هایی که در رابطه با جراحی بینی در جلسات مشاوره از جراحان بینی پرسیده می شود ف این است که آیا افراد مبتلا به دیابت می توانند جراحی بینی انجام دهند یا خیر ؟

به طور کلی انجام جراحی بینی برای افراد دیابتی ممنوعیتی ندارد ، اما ممکن است به دلیل بالا بودن قند خون ترمیم زخم ها مختل شده و زمان کاهش تورم بینی پس از عمل ، طولانی شود.

بنابراین توصیه می شود بیماران دیابتی ، قبل از انجام جراحی بینی میزان قند خون خود را حداقل به مدت ۶ ماه تحت کنترل داشته باشند.

لازم به ذکر است در صورت کنترل قند خون ، پزشک متخصص با اطمینان خاطر اقدام به جراحی بینی می نمایند و همچنین میزان ترمیم بافت ها نیز بهبود می یابد.
آیا تزریق کورتون در افراد دیابتی بعد از جراحی بینی عوارضی دارد ؟

توصیه می شود بیماران دیابتی از تزریق کورتون جهت تسریع کاهش تورم بینی خودداری نمایند ، چرا که مصرف کورتون ممکن است منجر به اختلال قند خون شود.