07 آوریل 2020
آوریل 7, 2020

جراحی بینی فانتزی

آوریل 7, 2020 ۰ دیدگاه

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی نوعی جراحی بینی است که به منظور داشتن بینی کوچک و سربالا تر و قوس دار انجام می شود.

اغلب متقاضیان مدل بینی های عروسکی تعریف دقیقی از بینی فانتزی یا عروسکی ندارند و نتیجه مد نظر آنها بینی نوک تیز و قوس دار و سر بالا است. ( جراحی بینی اصفهان )

با توجه به موقعیت جغرافیایی افراد به دنبال انتخاب بهترین جراح بینی فانتزی هستند و ممکن است که سوالاتی از این قبیل در ذهنتان ایجاد شود که بهترین جراح بینی فانتزی در تهران کیست ؟ یا بهترین جراح بینی اصفهان چه خصوصیاتی دارد ؟

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی
عمل جراحی بینی فانتزی برای همه ی افراد با انواع بینی منایسب نیست به طور کلی برای افرادی با بینی استخوانی که ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی بینی است و افرادی با اجزای صورت ریزی و عروسکی مناسب است و نتیجه مطلوب را حاصل می نماید.
جراحی بینی فانتزی مناسب افرادی که دارای اجزای صورت بزرگی هستند نمی باشد.
جراحی بینی فانتزی را باید بهترین جراح بینی فانتزی انجام دهد تا نتایج مطلوب و مورد رضایت را متناسب با چهره فرد ایجاد نماید و در عین حال عملکرد تنفسی را حفظ نماید.
نکته قابل توجه در جراحی بینی فانتزی رعایت تناسب بینی با سایر اجزای صورت و فرم صورت بعد از جراحی بینی است.
بهترین جراح بینی ابتدا سلامت فرد و عملکرد طبیعی بینی را اولویت کار خود قرار می دهد و با دقت به فاصله لب و بینی و دیگر اجزای صورت هم جراحی بینی را انجام می دهد.
افرادی که دارای بینی گوشتی و بزرگ هستند مناسب جراحی بینی فانتزی نیستند و امکان بیش از حد کوچک کردن اندازه بینی و زیاد بالا بردن نوک بینی برایشان وجود ندارد.
بیش از حد کوچک کردن یا سربالا تر کردن به طوری که با دیگر اجزای صورت تناسب نداشته باشد هیچگونه زیبایی ندارد و هر بینی را نمی توان زیاد کوچک کرد چرا که باعث ایجاد عوارضی از قبیل مشکلات تنفسی خواهد شد.
تفاوت مدل بینی طبیعی و مدل بینی های عروسکی
تفاوت مهم بینی طبیعی عمل شده و بینی فانتزی زاویه نوک بینی با لب بالا است.

معمولا زاویه بین لب و بینی فانتزی حدود ۱۰۵ درجه می باشد و بینی سرسره ای خواهد بود در حالی که زاویه لب بالا و سر بینی در بینی های طبیعی حدود ۹۰ درجه می باشد.

نکته قابل ذکر این است که انتخاب نوع عمل بینی را به عهده بهترین جراح بینی بگذارید تا با توجه به نوع و ساختار بینی بهترین نتیجه را برایتان حاصل نماید.

جراح بینی با مهارت و تجربه بالایی که در جراحی بینی دارد تشخیص خواهد داد که چه نوع جراحی بینی مناسب چهره و نوع بینی فرد خواهد بود.

نقش جراح بینی در نتیجه جراحی بینی فانتزی
جراح بینی نقش بسزایی در ایجاد نتایج مطلوب دارد و باید در انتخاب جراح بینی خود دقت فرمایید.

جراح بینی ابتدا آناتومی کلی صورت را مورد بررسی قرار می دهد و با در نظر گرفتن تناسب بینی با دیگر اجزای صورت جراحی بینی فانتزی را انجام می دهد.

چنانچه دارای بینی گوشتی هستید و اجزای صورت به نحوی است که مناسب انجام مدل بینی فانتزی طبیعی و کسب نتیجه مطلوب نباشید بهترین جراح بینی فانتزی عمل بینی را به نحوی انجام خواهد داد که نتایج مطلوب کسب نماید.

جراح بینی ، بینی عروسکی سربالا را با در نظر گرفتن سلامت تنفسی و تناسب با دیگر اجزای صورت انجام می دهد و بینی را بیش از اندازه کوچک و سربالا نمی کند تا سلامت تنفس بینی دچار اختلال شود.

جراح بینی در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی با توجه به نوع و ساختار بینی دیدگاه کلی از نتیجه جراحی بینی به فرد خواهد داد تا فرد بتواند در مورد انجام جراحی بینی خود تصمیم گیری نماید.
مراحل جراحی بینی فانتزی
انتخاب جراح بینی از اولین مراحل جراحی بینی است .
جراح بینی در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی آزمایشات لازم را تجویز می کند و فرد باید آن ها را انجام دهد و روز جراحی بینی همراه خود داشته باشد.
برای اینکه تا چند روز اول بعد از جراحی بینی احتیاج ضروری به استحمام نداشته باشید شب قبل از جراحی بینی حمام کنید .
شب قبل از جراحی بینی شام سبکی میل نمایید و حدودا ۶ الی ۸ ساعت قبل از جراحی بینی ناشتا باشید تا معده حین عمل جراحی بینی خالی باشد .
یک ساعت قبل از زمان تعیین شده با یک همراه در مکان تعیین شده حضور داشته باشید.
بعد از اینکه فرد بستری شد و آمادگی لازم را کسب نمود توسط پرستار به اتاق عمل راهنمایی خواهد می شود.
بعد از ورود به اتاق عمل و آشنایی مختصری با تیم درمان متخصص بیهوشی در کمتر از یک دقیقه شما را بیهوش خواهد کرد.
سپس صورت بوسیله موادی ضد عفونی می شود و برش های لازم در داخل یا خارج بینی به منظور اعمال تغییرات با توجه به نوع و ساختار بینی و نظر جراح بینی ایجاد خواهد شد.
پوست از ساختمان بینی جدا می شود و بعد از اینکه تغییرات اعمال شد پوست بدون هیچ تغییری سر جای خود قرار می گیرد و با زدن بخیه و گزاشتن اسپلینت بینی پانسمان می شود.
اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی
به طبع اولین و مهم ترین اقدام قبل از جراحی بینی ، انتخاب بهترین جراح بینی می باشد.
پس از مراجعه به پزشک ، انتظارات خود از جراحی بینی را با ایشان مطرح کنید.
توجه داشته باشید که انجام یک سری اقدامات در حین جراحی یا نتیجه عمل تاثیر گذار خواهد بود. این اقدامات عبارتند از :
استعمال دخانیات
مصرف مشروبات حاوی الکل
استفاده از قرص های ضد التهاب و استروئیدی
با سیگار کشیدن ، حین جراحی اکسیژن رسانی به خون به درستی انجام نخواهد شد و قرص های استروئیدی هم به دلیل رقیق کردن خون ، احتمال خون ریزی حین عمل یا بعد از آن را افزایش خواهند داد.
توصیه می شود روز قبل از جراحی بیشتر از قبل مایعات بنوشید.
به دلیل اینکه تا چند روز بعد از جراحی بینی امکان حمام رفتن وجود ندارد ، توصیه می شود شب قبل از عمل استحمام کنید.
توجه داشته باشید که خالی بودن معده حین عمل الزامیست ، به همین دلیل از ۸ ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
توصیه می شود روز عمل از لباس های جلو بسته همچون تی شرت استفاده نکنید تا بعد از جراحی بینی به راحتی قادر به تعویض لباس خود باشید و دچار مشکل نشوید.
داشتن لاک ، ناخن مصنوعی ، لنز چشم ، آرایش ، لوسیون ، زیور آلات و ریش و سبیل ممنوع می باشد.
مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی
از انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید و به خوبی استراحت کنید.
به صورت طاقباز بخوابید و از خوابیدن به پشت و پهلو خودداری نمایید.
به منظور کاهش تورم بینی ، از کمپرس یخ و آب میوه های طبیعی همچون آب کرفس استفاده کنید. لازم به ذکر است از مصرف سدیم و ادویه نیز خودداری نمایید چرا که منجر به افزایش تورم بینی خواهند شد.
تا دو هفته بعد از جراحی بینی استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکل دار ممنوع می باشد.
استفاده مرتب از دارو هایی که پزشک تجویز نموده ، در روند بهبودی و تسکین درد ناشی از عمل موثر می باشد. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان به صورت خودسر از دارو های مسکن استروئیدی استفاده نکنید.
حداقل تا دو ماه استفاده از عینک طبی و آفتابی ممنوع است. اگر عدم استفاده از عینک موجب کاهش دید شما شود می توانید از لنز های تماسی استفاده کنید.
تا دو ماه رفتن به استخر ، شنا و شیرجه زدن ممنوع می باشد.
از رفتن به محل های گرم مانند سونا یا جکوزی خودداری نمایید. همچنین در معرض تابش شدید خورشید نیز قرار نگیرید.
برای کاهش تورم بینی خود تا ۴۸ ساعت به روی نواحی اطراف بینی کمپرس یخ قرار دهید.
از قرار گیری در مکان های شلوغ خودداری نمایید.
حرف زدن و خندیدن بیش از حد به بینی فشار وارد می کند ، بنابراین از انجام این اقدامات بپرهزید.