24 ژوئن 2019
ژوئن 24, 2019

جراحی بینی طبیعی

ژوئن 24, 2019 ۰ دیدگاه

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی : تمامی متقاضیان جراحی بینی که در صدد انجام جراحی زیبایی بینی هستند با این سوال مواجه هستند که چه نوع جراحی بینی برای آن ها مناسب تر است و منجر به افزون شدن زیبایی چهره شان می شود.

بنابراین عموما در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی از پزشک خود در رابطه با نوع مدل بینی متناسب با چهره خود سوال می کنند که آیا بینی طبیعی با چهره شان سازگارتر است یا بینی فانتزی ؟لازم به ذکر است ، جراحی بینی با هر مدلی که بخواهد انجام شود ( طبیعی یا فانتزی ) می بایست مکانیسم تنفسی و بویایی بینی را حفظ نماید.

نکات ضروری در جراحی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی نکات ذیل باید توسط جراح بینی رعایت گردند :موقعیت نوک بینیفرم ظاهری حفره های بینیمحل ایجاد برشنوع بخیه در محل برشزاویه بین لب و بینیباید خاطر نشان نمود که در یک بینی طبیعی ، زاویه بین لب و بینی باید ۹۰ درجه باشد.

چنانچه این زاویه بیشتر از ۹۰ درجه شود بینی فانتزی یا عروسکی خواهد شد.قاعدتا یک جراح بینی متبحر و زبده به تمامی موارد مذکور اشراف داشته و با حفظ عملکرد حیاتی بینی ، سعی در جراحی بینی با حالتی کاملا طبیعی می نماید.

ویژگی های جراح بینی خوب

بر اساس مطالب مذکور ، این مسئله که انتخاب جراح بینی خوب تاثیر شگرفی در نتیجه جراحی بینی دارد مستدل شد ، لذا در ادامه به ویژگی های یک جراحی بینی خوب می پردازیم :مهم ترین مسئله برای وی سلامت بیمار می باشد.منافع مالی برای ایشان در درجه آخر اهمیت قرار دارد.

چنانچه پی ببرد فرد در آمادگی جسمانی و روحی کامل نیست ، هرگز اقدام به جراحی بینی نمی کند.به بررسی و معاینات لازم در بیمار می پردازد.آزمایشات ضروری را برای فرد تجویز می نماید.در رابطه با جراحی بینی اطلاعات لازم را در اختیار بیمار قرار می دهد.

به تمامی سوالات فرد در ارتباط با جراحی بینی با آرامش پاسخ می دهد.انتظارات بیمار از انجام جراحی بینی را با دقت می شنود.در صورتیکه ببیند بیمار از جراحی بینی انتظاراتی نامعقول و غیرمنطقی دارد سعی در مجاب نمودن او با دلایل منطقی می نماید و چنانچه فرد توجیه نشود از جراحی کردن او خودداری می نماید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی

بعد از جراحی بینی ، به منظور حفظ ساختار بینی و تسریع ترمیم بینی گچ یا اسپلینت روی بینی قرار داده می شود.

معمولا پس از گذشت حدودا ۱ هفته گچ یا اسپلینت توسط جراح بینی برداشته خواهد شد ، لذا در این مدت بیمار می بایست از خیس شدن آن خودداری کند.پس از عمل ، بیمار باید از فین کردن با شدت زیاد و همچنین حرف زدن بیش از اندازه پرهیز نماید.

بیمار می بایست حتی الامکان در هفته اول پس از جراحی بینی از استحمام خودداری کند و در صورت ضرورت نیاز به حمام با دستورالعمل پزشک متخصص حمام کند.بعد از جراحی بینی بیمار باید از خوابیدن به پهلو خودداری کند و به صورت طاقباز بخوابد همچنین در مواقع خواب و استراحت سر خود را بالتر از بدن قرار دهد.

فرد باید در روزهای ابتدایی پس از عمل بینی ، از خوردن غذاهایی که به جویدن زیاد نیاز دارند اجتناب نموده و غذاهای نرم مانند سوپ و فرنی میل نماید.مصرف نمک و ادویه های تند را به منظور کاهش تورم بینی به حداقل برساند.

حداقل به مدت ۲ ماه از عینک طبی و آفتابی استفاده نکند و در صورت نیاز ضروری می تواند از لنز استفاده نماید.

از مصرف الکل و استعمال دخانیات تا ۲ هفته پس از عمل بینی اجتناب نماید.

حداقل به مدت ۱ ماه از انجام فعالیت های سنگین پرهیز نماید.

دارو های تجویز شده توسط پزشک متخصص را به صورت مرتب و سر موعد مصرف نماید.

در صورت شستشوی بینی ، از سرم های شستشویی که پزشک تجویز نموده استفاده کند.