07 آوریل 2020
آوریل 7, 2020

جراحی بینی استخوانی

آوریل 7, 2020 ۰ دیدگاه

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی عمل جراحی بینی از نظر ساختمان بینی به دو دسته تقسیم می شود ، جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی بینی استخوانی …

عمل جراحی زیبایی بینی از نظر ساختمان بینی به دو دسته تقسیم می شود ، جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی ( جراح بینی تهران )

بینی استخوانی ( عقابی ) ، به نوعی از بینی گفته می شود که دارای پل بر آمده ، به شکل منحنی و یا خمیده می باشد . برداشتن برآمدگی ( قوز ) پل بینی ، از شایع ترین دلایل بیماران برای اقدام به عمل جراحی زیبایی بینی می باشد .

قوز بینی در اندازه های مختلفی است و انتخاب شیوه جراحی ( باز و بسته ) بر مبنای میزان این برآمدگی بر روی بینی معین می گردد . بینی استخوانی ، غضروف های محکمی دارد و دارای پوستی نازک می باشد و در هنگام عمل جراحی برای ایجاد تراشی زیبا بسیار موثر خواهد بود .

البته باید این را هم در نظر داشت در صورتی که ، پوست بینی خیلی نازک باشد ، ایرادات جزیی بینی ، پس از جراحی به طور کامل نمایان خواهد بود . در بینی استخوانی معمولاً روند بهبود زخم ها و کاهش ورم سریع تر خواهد بود .

عملکرد جراحی بینی استخوانی
در همین ابتدا باید تاکید کرد که ، در عمل جراحی زیبایی بینی ، نباید فقط به زیبایی بینی بسنده نمود ، مهم تر از آن بهبود و حفظ عملکرد بینی می باشد که در حین جراحی بینی عملکرد تنفسی و بویایی آسیبی نبیند . تراش دادن استخوان بینی ، در برخی مواردسخت بوده و نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد ، که لازم است تا جراح با تبحر و مهارت ویژه ای این کار را انجام دهد .

جراحی بینی استخوانی به منظور اصلاح فرم بینی و با هدف زیبایی بیشتر بینی و چهره انجام می گردد . در این نوع جراحی ، به جراح امکان داده می شود تا مهارت خود را راحت تر نشان دهد و با استفاده از تکنیک های به خصوص میزان رضایت مندی بیمار را افزایش دهد.

جراحی بینی استخوانینتیجه جراحی بینی استخوانی
همانطور که گفتیم ساختار بینی های استخوانی متشکل است از پوست نازک و غضروف هایی با استحکام بالا که همین ویژگی ها جراحی این نوع از بینی ها را راحت از جراحی بینی های گوشتی می کند.

بینی های استخوانی بعد از جراحی به دو فرم شکل داده می شوند که عبارتنداز:
بینی فانتزی: کوچک بودن زیاد، سربالا بودن، داشتن قوس زیاد از ویژگی های و نشانه های اصلی بینی های فانتزی هستند. زاویه بین لب بالا و نوک بینی در این فرم از بینی ۱۰۰ تا ۱۰۵ درجه می باشد.
بینی طبیعی: این فرم از بینی بر خلاف بینی های فانتزی خیلی کوچک نبوده و تغییرات افراطی همچون سربالا شدن و قوس زیاد در آن ایجاد نمی شود. در واقع می توان گفت که هدف اصلی از جراحی بینی طبیعی برطرف کردن ایرادات و مشکلات ظاهری بینی با حفظ حالت طبیعی آن است. زاویه ای که بین لب بالا و نوک بینی در بینی طبیعی تشکیل می شود ۹۰ تا ۹۵ درجه می باشد.
بینی طبیعی برای من مناسب تر است یا فانتزی؟
با توجه به اینکه امکان جراحی بینی به هر دو فرم فانتزی و طبیعی برای افرادی با بینی های استخوانی وجود دارد، لذا افراد محدودیتی برای انتخاب فرم بینی شان ندارند. آن ها باید مناسب ترین فرم بینی را با توجه به فاکتورهایی که در ادامه آورده ایم انتخاب نمایند:

جراحی بینی استخوانیسلیقه خود شخص
جراحی بینی در صورتی موفقیت آمیز خواهد بود که به سلیقه فرد نزدیک بوده و بتواند رضایت بیمار را به خود جلب نماید به همین دلیل افراد باید با خود و جراح بینی شان صادق بوده و ببینند که کدام فرم بینی بیشتر به سلیقه شان نزدیک است و جراح بینی خود را نیز از آن آگاه کنند.

در برخی از موارد شاهد این هستیم که با وجود موفقیت آمیز بودن جراحی بینی چون نتیجه به سلیقه شخص نزدیک نیست رضایت او را به خود جلب نمی کند.

برای تشخیص اینکه جراحی بینی فانتزی به سلیقه شما نزدیک تر است یا طبیعی:
عکسی از یک فرد مشهور که بینی او مورد تایید شما است به جراح بینی تان نشان دهید.
از خود بپرسید که خواستار مشخص بودن نتیجه جراحی بینی در صورت خود هستید یا خیر؟
بینی ها و صورت های عروسکی از نظر شما زیباتر هستند یا طبیعی؟
اگر تمایلی به عروسکی شدن بینی خود نداشته و نمی خواهید افراد با دیدن شما متوجه جراحی بینی تان شوند، بینی طبیعی گزینه مناسب تری برای شما بوده و در غیر اینصورت فرم فانتزی برای شما مناسب تر است.

توجه به ویژگی های اجزای صورت و تناسب بین آن ها
اگر افراد خواستار جراحی بینی موفقیت آمیز و زیبایی بیشتر هستند نباید پای خود را درون یک کفش کرده و به طور مثال چون فرم بینی عروسکی را دوست دارند بر جراحی بینی فانتزی اصرار کنند، زیرا بهترین فرم بینی با توجه به ویژگی های صورت افراد انتخاب شده و تنها در این صورت است که منجر به زیبایی بیشتر آن ها خواهد شد.

جراحی بینی استخوانی ۲
در صورتی که با دقت فراوان و انجام تحقیقات کافی بهترین جراح بینی را انتخاب کرده باشید، جای نگرانی نیست. تنها کافی است تا او را از سلیقه خود آگاه کرده و انتخاب فرم بینی را به ایشان واگذار کنید.

جراحان بینی خوب به طور کامل بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی تسلط دارند، آن ها برای انتخاب فرم بینی شما زمان کافی را صرف می نمایند و این کار را با تهیه عکس هایی از زوایای مختلف صورت و بینی و بررسی دقیق آن ها انجام می دهند.

به طور کلی در رابطه با تعیین بهترین فرم بینی با توجه با اجزای صورت باید گفت:
بینی فانتزی برای افرادی که فاصله بین لب و بینی آن ها زیاد است مناسب نیست، زیرا سر بالا شدن بینی موجب بیشتر شدن این فاصله و در نتیجه نازیبایی افراد خواهد شد.
فرم بینی متناسب با چهره افرادی که اجزای صورت آن ها بزرگ است، فرم طبیعی می باشد.
اقدامات قبل از جراحی بینی استخوانی چیست؟
اقدامات پیش از عمل بینی را می توان به دو بخش تقسیم کرد که عبارتنداز:

انتخاب بهترین جراح بینی
هرچه میزان تخصص و تجربه جراح بینی بیشتر باشد نتیجه به دست آمده از جراحی بینی استخوانی بهتر و رضایت بخش تر خواهد بود و همچنین احتمال بروز عارضه ناشی از آن به حداقل خواهد رسید، بنابراین انتخاب یک جراح بینی خوب ضرورت دارد.

جراحی بینی استخوانیویژگی های یک جراح بینی خوب ، شامل موارد زیر می شود:
بیشتر توجه خود را در انجام جراحی بینی بر حفظ عملکرد تنفسی افراد گذاشته و جراحی بینی را با اهدافی همچون منافع مالی انجام نمی دهد.
از اصول زیبایی شناسی و ریاضی آگاهی داشته و بر آن ها مسلط است.
وضعیت روحی و سلامت بیمار را با صحبت و پرسش از او و همچنین تجویز تست های آزمایشگاهی بررسی می کند و اگر بیمار شرایط جراحی بینی را نداشت از جراحی کردن بینی او خودداری می کند.
آناتومی صورت و بینی فرد را به دقت بررسی می نماید.
برخورد خوبی با مراجعان و بیمارانش دارد.
در رابطه با نتیجه احتمالی جراحی بینی به طور صادقانه با بیمار صحبت می کند.
توضیحات لازم در رابطه با مسائلی که فرد باید درباره جراحی بینی استخوانی بداند را در اختیار او قرار می دهد.
مراقبت های قبل از جراحی بینی
در رابطه با خواسته ها و نگرانی های خود با جراح بینی تان حرف بزنید.
مصرف مکمل های گیاهی، ویتامین E و داروهایی همچون آسپرین که منجر به کاهش غلظت خون می شوند را به مدت ۲ هفته قبل از جراحی بینی استخوانی قطع کنید.
اگر به مصرف نوشیدنی های الکل دار و استعمال دخاینات اعتیاد دارید باید بدانید که متوقف کردن مصرف آن ها به مدت ۲ هفته قبل از این جراحی زیبایی الزامی است.
تست های آزمایشگاهی و عکسبرداری های تجویز شده توسط پزشک را بعد از انجام، در اختیار ایشان قرار دهید.
بهداشت را رعایت کرده و به همین منظور شب پیش از عمل بینی استحمام کنید.
خوردن مواد غذایی را به مدت ۸ ساعت قبل از جراحی بینی تان قطع کرده و شب قبل از جراحی شام بسیار سبکی بخورید.
جراحی بینی استخوانیاقدامات بعد از جراحی بینی استخوانی
جهت کاهش کبودی و تورم به مدت ۴۸ ساعت بعد از جراحی بینی از کمپرس سرد استفاده نمایید و حین خوابیدن سر و قفسه سینه حدود ٣٠ تا ۴٠ درجه بالاتر قرار گیرد .
داروهای تجویز شده توسط جراح بینی را طبق دستور استفاده کنید و از مصرف هر گونه داروی دیگر بدون هماهنگی با جراح بینی خودداری کنید .
از هر گونه دستکاری داخل حفره های بینی و دست زدن به پانسمان بینی خودداری نمایید .
تا دو هفته از خوردن مواد غذایی که نیاز به جویدن زیاد دارند خودداری نمایید .
جهت جلوگیری از خونریزی از فین کردن تا یک ماه پس از جراحی زیبایی بینی جدا خودداری نمایید .
از طریق دهان عطسه یا سرفه کنید تا کمترین فشار به بینی وارد شود .
به مدت یک ماه پس از جراحی زیبایی بینی از استعمال دخانیات یا هر گونه مشروبات الکلی خودداری نمایید .
پس از جراحی بینی تا مدتی پوست شما به آفتاب حساس می شود. به همین دلیل به مدت شش ماه از قرار گیری در معرض آفتاب خودداری کنید.
از بلند کردن اجسام با وزن بیش از دو کیلوگرم تا دو ماه پس از عمل جراحی بینی جدا خودداری کنید.
تا دو ماه استفاده از عینک ممنوع می باشد اما استفاده از لنز مانعی ندارد.
حداقل تا ۶ ماه از رفتن به استخر ، سونا و جکوزی خودداری نمایید.
از انجام فعالیت های سنگین که موجب افزایش ضربان قلب شما می شود بپرهیزید.